Монтана с класика срещу Пирин

Монтана победи като домакин Пирин с класическото 3:0. Два гола за успеха наниза Венцислав Христов, а един добави Георги Аврамов в края на мача. Това е втора победа за "Славата" от началото на шампионата, след като в третия кръг отборът от едноименния град победи у дома Миньор.

Трите точки от днес отреждат седмо място във временното класиране на монтанци. Иначе мачът започна с опасност още в 11-та минута, когато Христов проби в наказателното поле и върна топката към Чепилов, но последният не успя да преодолее Макенджиев. Малко след това Стойков пък бе оставен непокрит от защитата на Монтана, но ударът му излезе в аут и резултатът остана 0:0.

В 22-та минута все пак дойде и първия гол. Чепилов пробив отдясно и пусна топката успоредно на голлинията, а там Венци Христов засече от близка дистанция за 1:0. Второто попадение падна в средата на второто полувреме. В 67-та минута Кондев намери Чепилов с далечен пас, който проби към наказателното поле и намери Христов, а футболистът вкара втория си гол с екипа на Монтана. Крайното 3:0 бе оформено в 92-та минута на мача - Георги Авармов бе изведен на прекрасна позиция от Миро Антонов и първият безпроблемно прати топката в мрежата на Макенджиев.

Монтана - Пирин 3:0

1:0 Христов (22)
2:0 Христов (67)
3:0 Аврамов (92)