Монтана се класира в Топ 4 на Суперлигата при мъжете

Монтана се класира в Топ 4 на Суперлигата при мъжете Волейболистите на Монтана взеха победа с 3:2 гейма при гостуването на Габрово. Срещата от VIII кръг на Суперлигата при мъжете продължи повече от два часа.

Първият гейм вървеше равностойно, но в крайна сметка с хитра игра в атака на Младен Младенов, гостите затвориха частта в своя полза след 25:23 точки. Вторият гейм започна с няколко обрата, но между първото и второто техническо прекъсване, Габрово дръпна напред и приключи с три поредни точки в края след 22:17.

Третата част изглеждаше решена при 2:8 в полза на Монтана, но домакините изравниха за 16:16. Монтанци отново поведоха с 4 точки, за да завършат само с две аванс – 25:23. Многократно се смени водачеството и в четвъртия гейм преди да се стигне до успех за домакините след 25:23 точки. В тайбрека момчетата на треньора Северин Димитров постигнаха три поредни точки след 5:4 и повече не изпуснаха водачеството. Крайният успех на Монтана дойде при 15:11.

“Това е много важна победа за нас. След загубата при гостуването на Марек Юнион-Ивкони, сега показахме, че можем да вземем тайбрек навън. Мачът бе изключително оспорван. Геймовете се играеха точка за точка. Радвам се, че момчетата се бориха докрай. Надделяхме в тайбрека с по-добрата си физическа форма. Бяхме по-свежи от габровци, устояхме на напрежението и допуснахме по-малко грешки. Победата над Габрово е показателна за нивото ни. Смятам, че това ще е успешна година за нас”, заяви старши треньорът на монтанци Северин Димитров.