Ботев накара врачани да мечтаят

ПОФК Ботев изигра страхотен мач срещу ЦСКА вчера във Враца и заслужено взе една точка, завършвайки 2:2 с гранда. Още от първите минути домакините изненадаха армейците си със самоотверженост и вихрени контраатаки. Близо 10 000 зрители станаха свидетели на изключителен спектакъл с елементи на трилър. В 17-та мин. Иван Коконов препарира вратаря Мболи с кинжален изстрел от упор, след като Николай Николов пусна пас в дълбочина и Костадин Стоянов се подхлъзна. „Червените” реагираха мигновено и последваха пропуск на Нелсън и шут в гредата на Мораес.

В 21-та мин. Петър Стоянов изравни за 1:1, възползвайки се от хитро подаване на Галчев от корнер. В 28-та мин. Коконов пропусна да реализира от чиста позиция, намерен отлично в пеналта от Тихомир Найденов. Малко по-късно страничният рефер спря откъсващия се Коконов с измислена засада. В 45-та мин. Янис Зику притесни максимално Мартин Ковачев и той си вкара автогол за 1:2.

Само 2 минути след антракта врачани отново наказаха фаворита. Иван Коконов проби по десния фланг и намери Бранимир Костадинов, който отбеляза майсторски за 2:2. Реферът Христо Ристосков пък пожали звездата Мораес за груб фаул, като вместо да го прати под душа, му показа само жълт картон.

Босът на ЦСКА Димитър Борисов издържа на стадион „Христо Ботев” само до 52-та мин. и си тръгна ядосан с бодигардовете. Гостите започнаха да натискат и да търсят победата, но до края на двубоя бяха респектирани от феноменалните изяви на вратаря Веселин Цветковски. Стражът отрази изстрел на Мишел Платини в 53-та мин., при добавката Крачунов набута топката в мрежата, но бе в положение на засада. В следващите минути героят на мача парира удари отблизо на Мораес, Тодор Янчев и Зику. В 75-та мин. съдията се опита да помогне на яловите армейци и свири повече от спорна дузпа в тяхна полза, след като Куанг побутна леко Мораес.

Домакините бурно реагираха на авантата, но справедливостта възтържествува при изпълнението на 11-метровия наказателен удар. Цветковски спечели играта на нерви срещу Мораес и с котешки рефлекс изби изстрела на бразилеца. До края на срещата ботевци, подкрепени от невярващата на очите си публика, удържаха престижното 2:2 срещу ЦСКА.