Шахмат: Последното градско първенство на Видин се проведе в Неготин

Последното градско първенство по шахмат на Видин се проведе в Неготин по повод XVI - тото издание на традиционния мемориал на приятелския сръбски град, съобщи за Радио “Фокус”- Видин Евтим Стефанов, председател на шахматен клуб "Найден Войнов", гр. Видин.

Видин беше представен от 19 шахматисти. Най-добре се представи Мирослав Милчев - новият градски първенец на Видин за 2011г., който беше официално награден непосредставено след закриването на турнира. Той се класира пети в генералното класиране и първи от всичките 19 участника от Видин, с което напълно заслужено спечели титлата "Шампион на Видин за 2011г." В генералното класиране миналогодишният шампион Ивайло Тодоров остана втори, а след него се нареди на трето място Мирослав Костов.