Монтана разкости Левски

Баскетболистките на Монтана нанесоха катастрофална загуба на Левски с 25 точки разлика. В зала „Младост” възпитаничките на треньора Славко Димитров се наложиха с 80:55 точки над столичанки.

До почивката играта бе равностойна. Двата отбора си разменяха водачеството, без нито един да поведе убедително. Със започването на втората четвърт, американката Хуанита Уорд вкара 5 последователни точки и Левски дръпна със 7 т. разлика. Развоят на срещата не предвещаваше пълен обрат след почивката. На полувремето Монтана имаше крехка преднина от 2 точки – 40:38.

Тимът на Славко Димитров излезе напълно променен след антракта. Отличната игра в защита и точната стрелба позволи на домакините да отбележат 18 срещу едва 7 точки за Левски. На практика Монтана реши изхода от срещата през третата четвърт.

Последните 10 минути започнаха при 58:45 точки. Монтанчанки затвърдиха предимството си и постепенно увеличаваха аванса, за да се стигне до 25 точки разлика на края – 80:55. С най-голям принос за победата бяха Димана Макариева и Наталия Топалова, които отбелязаха по 26 и 23 точки. Хуанита Уорд се отчете с 22 т. за Левски. С тази победа Монтана излезе на трето място във временното класиране на националната лига при жените.