Ния Димитрова взе сребро на световно по биатлон

Ния взима сребро на световното първенство по биатлон, което се провежда в Контиолахти /Финландия/. Берковчанката Ния Димитрова спечели сребърен медал за България в спринта на 6 километра при девойките младша възраст във финландския зимен център. 18-годишната националка стреля без грешка и измина дистанцията за 19 минути, 7 секунди и 9 стотни. Димитрова остана на 19.6 сек. от победителката Хилде Фене от Норвегия, която направи един пропуск в стрелбата.

Трета е Терезе Лиса Хаузер от Австрия, с изоставане от 53.01 сек. Възпитаничката на Павлина Филипова завоюва и два медала на европейското първенство по биатлон при девойките в словашкия зимен център Осръбле в края на януари - първо място в спринта на 7.5 км и бронзово отличие в преследването на 10 км. Другата берковчанка Дисислава Стоянова се нареди на 13 позиция в преследването на 10 км. Тя направи само две грешки в стрелбата и финишира за 36.09.4 мин. Първа е Шардин Слооф от Холандия.