Слава 83 /Монтана/- отборен първенец на международен турнир по самбо

Слава 83 /Монтана/ стана отборен първенец на международния турнир по самбо за кадети и кадетки до 16 години.

123 състезатели от 10 отбора мериха сили в зала "Огоста" в 19- ия спортен празник на бойните спортове. Община Монтана и СКБС "Слава 83" организираха състезанието. Чуждестранните отбори- Союз от побратимения руски град Дзерджийнски, Торнадо /Германия/ и отборет от Сърбия и Черна гора, бяха посрещнати в кабинета на кмета Златко Живков.

При кадетите домакините от Слава 83 заеха първо място в отборната надпревара. Възпитаниците на треньора Ташко Танов и синът му Деян Танов спечелиха три първи, две втори и пет пети места. На второ място е ЦСКА с три златни, два сребърни и два бронзови медала. Панагюрище зае трето място с три първи, едно второ и едно трето място. Самбо /Видин/ и Илинден /София/ останаха на следващите места.

При кадетките отново Слава 83 зае първо място в отборното класиране. Внучката на заслужилия треньор Ташко Танов-Здравка, спечели първо място на 46 кг, като на финала победи съотборничката си Петя Петева. Слава спечели още два златни, сребърен и два бронзови медала. Торнадо от германския град Вилденхаус, ЦСКА и Черна гора се наредиха в класирането след домакините от Монтана.