Дербито на северозапада завърши без голове

Отборите на Монтана и Ботев (Враца) завършиха 0:0 в мач от 14-ия кръг на „А” футболна група. Двата отбора изиграха равностоен мач, в който футболистите и от двата отбора имаха добри възможности за гол, но не ги използваха.
Отборът на Ботев завърши мача с 10 души, след като в 89-ата минута втори жълт картон получи Жайро.

Треньорът на Монтана: Ще се борим до последния кръг за оцеляването си
Треньорът на Монтана Атанас Джамбазки коментира след равенството на отбора си с Ботев (Враца), че двата тима са изиграли интересен двубой, с възможности и пред двете врати, които не са били използвани както трябва от играчите. Монтана и Ботев (Враца) завършиха 0:0 в мач от 14-ия кръг на „А” група. След мача Атанас Джамбазки каза, че играчите му не са показали хладнокръвие пред гола. Той добави, че през първото полувреме Монтана е бил по-добрият отбор, но без голове няма как да се печелят мачове. Атанас Джамбазки бе категоричен, че отборът на Монтана ще се бори за до последния кръг на първенството за оставането си в групата.

Треньорът на Ботев (Враца): Бяхме по-добрият отбор
Треньорът на Ботев (Враца) Антони Здравков заяви след равенството на отбора му като гост на Монтана, че тимът му е бил по-добър и е изпуснал победата. Монтана и Ботев (Враца) завършиха 0:0 в Монтана, в мач от 14-ия кръг на „А” група. След мача треньорът на Ботев коментира, че играчите му са стояли по-добре на терена и са стигнали до добри възможности за гол, които не са успели да реализират. Той добави, че особено през второто полувреме Ботев е имал превъзходство, но не го е реализирал. Здравков добави, че тимът му е имал и късмет, след като голмайсторът на Монтана Мирослав Антонов пропусна отлична възможност за Монтана. Специалистът категорично отказа да коментира съдийството.