Културист от Видин влезе в Топ 10 на световно

Видинчанинът Георги Георгиев от спортен клуб Бъдин се класира девети на световното първенство по класически културизъм за мъже, което премина в София. В шампионата участваха 115 атлети от 36 държави. Георги Георгиев от СКК Бъдин се състезава в категория до 168 сантиметра.

Националът от крайдунавския град, който е републикански първенец, не успя да се класира за финала на световното първенство, но даде всичко от себе си при силната конкуренция на елитни състезатели и влезе в Топ 10. Гост на престижния форум бе шефът на международната федерация Рафаел Сантоха.

Георги Георгиев за първи път участва в шампионат на планетата, въпреки че от няколко сезона е на челните места в категорията си в страната. Тази година той стана първи на проведеното в Стара Загора републиканско първенство по класически културизъм.